Govornici 2024

Petar Đokić

Ministar energetike i rudarstva, Vlada Republike Srpske

Saša Mujović

Ministar energetike i rudarstva, Vlada Crne Gore

Artur Lorkowski

Direktor, Sekreterijat Energetske zajednice

Gurbuz Gonul

Direktor za angažovanje zemalja i partnerstva, IRENA

Dirk Buschle

Zamenik direktora
Sekreterijat Energetske zajednice

Zoran Vujasinović

Policy Officer
ACER

Vugar Veysalov

Head of External Affairs & SEI, Trans Adriatic Pipeline AG

Viktor Andonov

Član Upravnog odbora, direktor za razvoj i investicije, ESM

Anže Predovnik

Direktor, ADEX Group

Miloš Mladenović

Izvršni direktor, SEEPEX

Jasmina Trhulj

Šefica odeljenja za el. energiju, Sekreterijat Energetske zajednice

Aleksandar Mijušković

Predsednik Odbora direktora, Crnogorski elektroprenosni sistem AD

Branko Milićević

Economic Affairs Officer, UNECE

Miloš Pantoš

Redovni profesor
Univerzitet u Ljubljani, Fakultet elektrotehnike

Mark Crandall

Osnivač i izvršni direktor
CWP Global

Thalia Valkouma

Predsednica i izvršna direktorka
FARIA Renewables S.A.

Dejan Stojčevski

Tehnički direktor, SEEPEX

Francesco Sassi

Istraživač u jedinici za energetsku bezbednost
Opservatorija za međunarodnu politiku italijanskog parlamenta i Ministarstva spoljnih poslova i saradnje

Panos Kefalas

Glavni istraživač – Jugoistočna Evropa
Aurora Energy Research

Bojan Bogdanović

Principal za energetsku efikasnost, EBRD

Daniel Calderon

Suosnivač i izvršni partner Alcazar Energy

Dušan Živković

v.d. generalnog direktora Elektroprivreda Srbije

Dimitar Zwiatkow

Partner CMS Sofia

Marija Mušec

Partner CMS Zagreb

Tamara Zejak

Advokat, CMS Beograd

Christoph Beeck

Član Upravnog odbora, CRO/CFO
ProCredit Bank AG

Jerome Le Page

predsednik Odbora za električnu energiju, Energy Traders Europe

Neda Lazendić

Serbia Country Manager, WV International

Maja Turković

Executive Vice President, CWP Europe

Miroslav Hašek

Generalni direktor proizvodnog toka, Unicorn

Alexandra Sombsthay

potpredsednica za Evropu, Akuo Energy

Aleksandar Stefanović

Direktor, Green Balancing Group

Nenad Šijaković

Savetnik generalnog direktora za medjunarodna i regulatorna pitanja

Dimitrije Knjeginjić

Direktor, Lafarge Srbija

Milutin Đukanović

Predsednik Odbora direktora, Elektroprivreda Crne Gore

Mislav Slade-Šilović

Voditelj usluga konsaltinga u energetici, PwC, JIE

Nebojša Jović

Principal Engineer, Electricity Coordinating Center

Borislav Kostadinov

Direktor, Finance in Motion

Petar Mitrović

Rukovodilac Grupe za energetiku i prirodne resurse, Karanović & Partners

Branko Zečević

Predsednik Grupe, Metalfer Group

Roman Bernard

Suosnivač i izvršni direktor, NGEN

Yann Guinard

Potpredsednik za Centralnu i Istočnu Evropu – EDF International Division, EDF

Mátyás Vajta

Izvršni direktor, HUPX Hungarian Power Exchange Ltd.

Matthias Predojevic

Potpredsednik za korporativni razvoj, Elixir Group

Giles Dickson

Generalni direktor, Wind Europe